Ako nepózovať na fotení?


5. marca 2014 Stupava

Niekoľko rád ako zvládnuť svadobné fotenie

 

Portrétne fotenie je nenahraditeľnou súčasťou svadobného dňa a výkladnou skriňou hádam každého svadobného fotografa. Je to jedinečná príležitosť ako zachytiť radosť a krásu vašeho vzťahu a aspoň na chvíľu zabudnúť na všetky svadobné povinnosti. Častokrát však nie je jednoduché nemyslieť na svadobné stresy a nemať trému pred fotografom. Veď čo si budeme hovoriť, pre ženíchov to býva často nočná mora a svadobné fotenie by najradšej odložili na neurčito. Ako sa správne prichystať na svadobné fotenie? Ako sa vyhnúť nervóznemu prešľapovania pred fotoaparátom a fotenie si jednoducho užiť? Nasledujúce rady vám zaručene pomôžu. 

 

kika_riso_svadba_041.jpg

 

Nepózujte – buďte sami sebou


Snúbenci majú často pocit, že „nevedia ako sa majú tváriť“ a preto sa neprirodzene štylizujú do rôznych polôh, ktoré videli na nespočetnom množstve svadobných fotiek. Dobrá rada znie, zoznam póz radšej nechajte doma, nie je predsa dôležité, aby ste mali z každej možnej polohy jednu fotku. Fotky vo výskoku, ťahajúc ženícha za kravatu, či utekajúc pred dinosaurom môžu byť vtipné, ale sú takéto pózy pre vás prirodzené? Najkrajšie fotky vzniknú väčšinou neplánovane, nechajte sa teda uniesť situáciou a nepózujte.  Nerozmýšľajte nad tým „ako by ste mali vyzerať“, buďte jednoducho prirodzený. Vyhnite sa najmä veľký gestám a strnulým polohám. Každý – čo len najmenší – pohyb, ktorý nie je pre vás prirodzený, bude na fotkách „kričať“.

 

Nevnímajte fotografa  ale len jeden druhého


Nemusíte sledovať každý pohyb fotografa, ktorý často predvádza celkom zaujímavú gymnastiku. Chvíľku leží na zemi, lezie na múrik, či sa krčí v kroví. Nerátajte ani cvaknutia fotoaparátu. Uvoľnite sa, pozrite sa svojmu partnerovi do očí a vnímajte len jeden druhého. Pokiaľ vás fotograf nevyzve, nepozerajte sa priamo do objektívu. Najkrajšie zábery sú práve tie, z ktorých necítiť prítomnosť fotografa.

 

Nenechajte sa rušiť


Aby vás pri fotení nič nerušilo, svoj mobilný telefón dajte niekomu s príbuzných a aspoň na chvíľu zabudnite na všetky svadobné povinnosti. Spravte si súkromie a svojich rodinných príslušníkov a svadobných hostí radšej na fotenie neprizývajte. Svadobné fotenie je snáď jediný okamih svadobného dňa, ktorý máte len pre seba. Načerpajte z neho energiu do nadchádzajúceho svadobného kolotoča.

 

Menej je viac


Fúziky, balóniky, rámy od obrazov, či farebné okuliare sú častým doplnkom pri fotení. Často však kvôli snahe využiť všetky rekvizity, ktoré ste si priniesli, neostáva priestor pre vás samotných. Nedovoľte teda, aby vás veľké množstvo rekvizít „vytlačilo“ z fotenia. Rekvizity sú síce vhodným spestrením, vyberajte ich však s citom a najmä vzhľadom na celkovú tématiku svadby.  Westernový klobúk bude na elegantnom fotení v zámockom parku vyzerať naozaj nepatrične.